Cloud9 investuje $4M do svého týmu v CS:GO

Cloud9 investuje do svého nového týmu CS:GO čtyři miliony dolarů. Kromě platů platí zveřejnila americká organizace také poplatky za přestupy za hvězdné hráče. Tyto údaje se k veřejnosti dostávají jen zřídka.

Podle zpravodajského webu Dexerto investovala americká organizace do týmu téměř čtyři miliony dolarů. Kromě poplatků za převod se sčítají i platy. Cloud9 chce podepsat další dva hráče, takže investice se opět zvýší.

Generální manažer Henry Greer oznamuje na Twitteru prodloužení smlouvy s „floppym„.

Zatím jsou potvrzeni tito hráči:

floppy a mezii za $430k

Na rozdíl od jiných organizací Cloud9 zveřejnil také výši smluv. Navíc C9 ve středu oznámil prodloužení smlouvy prostřednictvím „floppyho“ na Twitteru. Dvacetiletý Američan hraje za C9 od ledna 2020 a má podepsaný tříletý kontrakt, který mu zajistí 432 000 USD.

Stejnou částku jako floppy pobírá jeho britský týmový parťák „mezii„.

ALEX za $1,65M

Jedním z nejlépe vydělávajících je v současné době Brit ALEX. Jeho tříletá smlouva má hodnotu 1 650 000 dolarů.

Best of „ALEX“…

w0xic za 1,36M

A je jich více! Dalším hráčem je turecký střelec w0xic, který získal působivou tříletou smlouvu v hodnotě $1 365 000. Poplatek za přestup „woxice“ byl údajně 250 000 USD.

Best of „woxic“…

Poplatky za přestupy nejsou mezi profesionály CS:GO nic neobvyklého, pokud jsou hráči pod smlouvou. Ve většině případů jsou však tyto částky za přestup utajeny. Například se odhadovalo, že Richard „shox“ Papillon v loňském roce přestoupil z G2 Esports do Team Vitality za více než 0,5 milionu dolarů!

Zdroj: Cloud9.gg | eSports.com | Dexerto.com | ESTNN.com

Napsat komentář