Týmy FaZe, EG a MIBR vyloučeny z Rio Major? Valve podniká kroky

Vývojář CS Valve vydal v listopadu sedmi týmům ultimátum. S proporcemi hráčů, trenérů a manažerů napříč týmy vyžaduje Valve, aby byly tyto střety zájmů vyřešeny v sedmi různých týmech. Pět měsíců před světovým pohárem v Brazílii vydal Counter Strike developer Valve ultimátum pro sedm různých týmů Podle zprávy HLTV.org, každý tým musí řešit případné střety zájmů, jinak hlavní mohou být vyloučeny.

Konflikt zájmů

Ještě před květnovou cestou do Rio museli všechny zúčastněné týmy uvést veškeré vztahy a zájmy s ostatními týmy v turnaji. Cílem společnosti Valve bylo, aby „zúčastněné týmy naznačily existující střety zájmů a zveřejnily je, aby byla komunita informována a mohla o nich diskutovat.“

Z tohoto důvodu bylo na turnaji povoleno zapletení mezi brazilskými týmy MIBR a Yeah. Valve však uvedl, že „týmy a hráči by neměli mít žádný finanční zájem na úspěchu ostatních týmů, proti nimž soutěží.“ S nejnovějším vývojem nyní společnost Valve vylučuje jakékoli střety zájmů, které budou relevantní pro sedm týmů.

Úplný seznam

  • Epitácio „TACO“ de Melo hraje za MIBR ale je spolumajitelem Yeah.
  • Marcelo „coldzera“ David hraje pro FaZe Clan, ale je spoluvlastníkem Yeah
  • Wilton „zews“ Prado trénuje Evil Geniuses, ale je částečným vlastníkem Yeah
  • Yeah a Immortals Gaming Club, mateřská společnost MIBR, mají mezi sebou speciální ustanovení o převodu.
  • Christopher „GeT_RiGhT“ Alesund hraje za dignity, ale je spoluvlastníkem Ninjas in Pyjamas.
  • Tomi „lurppis“ Kovanen, senior manager ve společnosti Immortals, také drží akcie společnosti ENCE

Podle zprávy HLTV.org Valve tyto konflikty označil za „hrozbu pro integritu turnajů Major“. Vývoj mnoho překvapil, protože developer se k tématu v minulosti sotva vyjádřil.

Pokud jsou zprávy správné, nyní společnost Valve přijme politiku nulové tolerance pro akcie v jiných Counter-Strike: Global Offensive-Teams.

Zdroj: HLTV.org | eSports.com

Napsat komentář