Jak funguje nový systém kvalifikací na CS:GO World Championship?

Nadcházející Counter-Strike: Global Offensive World Championship v argentinském Rio de Janeiru má zcela nový systém kvalifikací. Vysvětlíme vám, jak to funguje.

Jak jsou týmy určovány?

Plánovaný MAJOR v létě 2020 musel být kvůli koronaviru odložen. Protože sloty od posledního turnaje do listopadu již nepředstavují aktuální silné stránky týmu, musí se všechny týmy odpovídajícím způsobem rekvalifikovat.

Vzhledem k letošním regionálně rozděleným turnajům musí být jednotlivé regiony CS hodnoceny samostatně. Odtud název RMR bodů. Ne všechny regiony jsou stejně silné a o stejné velikosti.

Největší oblasti, Evropa a Severní Amerika, mají tři Legend-Slots pro příští Major. To znamená, že tři týmy s nejvíce RMR body mohou přeskočit první „New Challengers Stage“ v listopadu.

Na druhé straně menší regiony jako je Asie, Oceánie a Jižní Amerika získají pouze jeden Contender-Slot. To je místo, kde nejlepší tým v regionu přichází do New Challengers Stage.

Kvalifikační systém regionů

Evropa
1.-3. místo: Legenda slot
4. – 9. místo: Slot Challenger
10.-11. místo: Contender-Slot

Severní Amerika:
1.-3. místo: Legenda slot
4. místo: Slot Challenger
5. místo: Contender-Slot

region CIS:
1.-2. místo: Legend slot
3. místo: slot Challenger
4.-5. místo: Contender-Slot

Asie, Oceánie, Jižní Amerika:
1. místo: Contender-Slot

Jak lze sbírat body?

Body se získávají v tzv. RMR turnajích. Například BIG získal 2000 bodů v cs_summit 6. Počet těchto turnajů se liší v závislosti na regionu. V Evropě jsou tři: ESL One: Road to Rio, cs_summit 6 a na podzim bude pořádaný, dosud neznámý, turnaj.

Třetí turnaj dává více bodů než druhý, a ten zase více než první. Proto Astralis získal vítězstvím na Road to Rio pouze 1600 bodů.

Zdroj: eSports.com | Wikipedia

Napsat komentář