Turnaj v DOTA 2 byl kolosální podvod

Chvíli to vypadalo, že se na scénu dostane nový turnaj Tier 2 Dota 2 tournament, poté, co se objevil účet na Twitteru NA Summer Shuffle ukázalo se, že turnaj zfalšoval výsledky zápasu a sponzory.

Upoutávka na turnaj v DOTA 2 (eSports.net)

Jedním z týmů, který se měl zúčastnit, byl Infinity Esports, který byl spojen s Doze Reborn. Podle NA Summer Shuffle Infinity Esports vyhrál zápas, ale ve skutečnosti se nikdy nehrál. Jak Infinity Esports, tak Doze Reborn, se rychle ohradili proti falešným výsledkům ve fiktivním zápase.

Lži nejen o sponzorech

Zápasy se však objevily na několika sázkových webech, včetně GG.Bet a Luckbox. Po podrobnějším průzkumu, který provedl spolupracovník společnosti Liquipedia Louis, se ukázalo, že turnaj nebyl legitimní.

Dokonce organizátoři lhali o sponzorství společností, jako je TOWA Digital. Dokonce si nechali vytvořit dokumenty s falešnými podpisy. Nakonec byli kontaktováni samotní TOWA Digital a uvedli, že se turnaje nijak neúčastní.

Již jsme kontaktovali sázkové weby a společnost Valve, o vše bude brzy postaráno

– Louis (@LouisDota) | 30. června 2020

Poté, co se zpravodajské weby dozvěděly, že turnaj nebyl legitimní, se všechny týmy rozhodly nehrát a informace o turnaji byly z Liquipedia odstraněny. Účet NA Summer Shuffle na Twitteru už nelze najít, od 28. června je neaktivní.

Zdroj: eSports.net | DoteSports.com | eSports.com

Napsat komentář