Čínský tým TOP Esports dobyl Mid-Season Cup 2020

Čína nadále suverénně vládne ve světě League of Legends. Tým TOP Esports porazil mistra světa FunPlusPhoenix 3-1 a vyhrál Mid-Season Cup 2020.
Po zrušení Mid-Season Invitational 2020 se fanoušci těšili na setkání LoL titánů z Číny a Koreje. Nakonec se ukázalo, že půjde o čínskou záležitost, protože do play-off se dostal pouze jeden korejský tým.

Katastrofa pro T1

Jelikož dva nejlepší týmy z LoL šly proti sobě tváří v tvař, očekávání fanoušků byla vysoká. Mnozí se zvláště těšili, až uvidí Leeho „Faker“ Sang-hyeoka z T1 proti těm nejlepším. T1 hrál velmi dobře na jarním rozdělení v LCK a byl jeden z jasných favoritů v Mid-season Cup.

Ve svém zahajovacím zápase proti FunPlusPhoenix korejská skupina splnila očekávání, když porazila současné mistry světa, ale zbytek her se změnil v katastrofu. Korejská skupina T1 prohrála zbývající hry ve skupině, a před víkendem byla vyřazena.

Čínská nadvláda

Týmy z čínského LPL byly výrazně silnější. Pouze Gen.GLCK se dokazál dostat do play-off, kde ho tým TOP Esports rychle porazil s drtivým výsledkem 3-0.

V dalším semifinálovém utkání FunPlusPhoenix porazil JD Gaminga a zajistil si tak účast ve finále.
Tento čínský duel nakonec vyhrál TOP Esports.

Čínská dominance během Mid-Season Cupu opět ukazuje rychlý vývoj LPL. V roce 2018 společnost Invictus Gaming přinesla do Číny poprvé souboj o titul mistra světa, tentokrát FPX udělal totéž. Nyní Mid-Season Cup dominuje LPL.

Zdroj: eSports.com / @TOP_Esports_ / @lolesports / @T1LoL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *